Шампионска лига четвъртфинали – превю

Жребият за четвъртфиналите в шампионската лига бе теглен на 17-ти март в Швейцария. След като едни от най-добрите отбори в света се класираха за тази фаза на турнира, четвъртфиналите се очертават да бъдат доста интересни. Сега нека погледнем какво ни очаква в следващата фаза на турнира.

Ето и кои са сблъсъците след жребия:

• Атлетико Мадрид (Испания) – Лестър (Англия)
  • Борусия Дортмунд (Германия) – Монако (Франция)
  • Байерн Мюнхен (Германия) – Реал Мадрид (Испания)
  • Ювентус (Италия) – Барселона (Испания)

С толкова силни отбори достигнали до тази фаза на турнира, няма такова нещо като лесен жребий. Въпреки това, жребият за Атлетико Мадрид се доближава най-много до лесен, след като на отбора му се падна да играе с шампиона на Англия – Лестър.

Атлетико Мадрид – Лестър | Шампионска лига – четвъртфинал #1

Лестър са отбор който постоянно поднася изненади. През 2015 се бореха за оцеляване в премиършип, а през 2016 спечелиха титлата. Сега отбора се опитва отново да шокира футболния свят като този път го направи спечелвайки шампионската лига. Това обаче няма да стане никак лесно. Лестър са единствения отбор в четвъртфиналната фаза който се намира извън топ 4 във вътрешното си първенство, а освен това срещу тях са силния и добре организиран отбор на Атлетико Мадрид.

Под ръководството на Диего Симеоне, Атлетико са изиграли 2 финала за последните 3 години. В момента отбора се намира на 4-то място в Ла Лига, а с наличието на играчи като Антоан Гризман те определено имат достатъчно класа, за да отстранят Лестър.

Борусия Дортмунд – Монако | Шампионска лига – четвъртфинал #2

Монако се класираха за четвъртфиналите след 2 невероятни мача с Манчестър Сити които завършиха с общ резултат 6-6. В Лига 1 отбора се представя изключително силно като в момента се намират на върха в класирането, като една от основните причини за това е страхотната форма на Фалкао.

Дортмунд претърпя загуба с 1-0 в първия си мач срещу Бенфика от осминафиналите на шампионската лига, но бързо успяха да се съвземат и спечелиха реванша с 4-0. Като прибавим и приличната игра в бундеслигата където  имат 4 победи в последните си 5 мача, то определено можем да кажем че отбора има нужните качества да преодолее Монако.

Байерн Мюнхен – Реал Мадрид | Шампионска лига – четвъртфинал #3

Това е мач който повечето зрители биха предпочели да гледат като финал на турнира, но жребия отреди тези два отбора да се срещнат в четвъртфиналите. Тази среща е възможност за Карло Анчелоти да се изправи срещу бившия си клуб. Байерн Мюнхен се класираха за тази фаза на турнира, след като смазаха Арсенал в осминафиналите и ги отстраниха след общ резултат 10-2. Има голяма вероятност победителя от тази среща да се класира за финала, освен това той най-вероятно ще бъде сочен и за фаворит за спечелването и.

Реал Мадрид са един от най-добрите отбори в света. В момента те се намират на върха в Ла Лига с 3 точки преднина пред Барселона и с мач по-малко. След победата над Наполи с общ резултат 6-2 в осминафиналите, Реал би трябвало да са в много добро настроение преди този мач в който ще гледат да покажат още веднъж, защо доста хора ги смятат за най-добрия отбор в света.

Ювентус – Барселона | Шампионска лига – четвъртфинал #4

Четвъртфиналния двубой между Ювентус и Барселона може да се окаже един от най-неприятни мачове за гледане, след като отбора с най-добрата защита се изправя срещу този с най-добрата атака. Отбора на Ювентус е допуснал едва 2 гола във вратата си в мачовете си докато стигне до четвъртфиналите. В Серия А отбора е пълен доминант и по-всичко изглежда че ще спечели титлата. „Старата госпожа“ се надява, че именно благодарение на силната си игра в защита ще успее да отстрани Барселона който изглеждаше доста уязвим в осминафиналите.

Осминафиналите бяха доста тежи за Барса. Отбора загуби първия мач с ПСЖ с 4-0 и по-всичко изглеждаше, че ще се сбогуват с турнира. Невероятна игра в реванша у дома и победа с 6-1 обаче класира отбора напред. Този път обаче отбора не може да си позволи загуба с 4-0 в първия сблъсък поради простата причина, че в реванша ще бъде почти невъзможно да отбележат 6 гола срещу отбора с най-добра защита в турнира. В момента Барселона имат отбелязани 26 гола в турнира което ги прави и отбора отбелязал най-много голове. Надеждите на феновете са триото МСН да накара Ювентус да се отвори и така да им отбележат голове, защото ако „старата госпожа“ успее да се приспособи към играта на Барса, то според мен ни очаква един много скучен мач изпълнен с безброй пасове в средата на терена.